Kategorie: Závody

Ing. Martina Sochůrková

Národnost: česká

Žije: Praha, Česká republika

Zkušenost: vášnivá sportovkyně, atletka age group v duatlonu a běhu, vysokoškolský přednášející, specializuje na problematiku ICT, internetového marketingu a e-commerce v různých odvětvích.

Neapol překrásné město ležící v ,,Neapolském zálivu’’ považováno za jedno z nejkrásnějších italských měst. Neapol se pyšní velkým počtem architektonických a historických památek. Nabízí překrásnou přírodu, moře a nezapomenutelné panorama, které je typické pro celý region Kampánie. Její význam pro turismus je obrovský. V roce 1995 byla zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO.

Běh jako takový měl v Itálii vždy velký význam…v posledních letech, kdy se klade větší důraz na zdravý životní styl…nabyla tato sportovní disciplína na důležitosti a běh se stal neodlučitelnou součástí mnohých životů…

Mostra d'Oltremare Half Marathon - Napoli MOHM je třetí edice půlmaratonu, jenž se koná v neděli 7.2.2016 v Neapoli. Tento závod je certifikován světovou organizací AIMS (Association of International Marathons and Distance Races) a IAAF (International Association of Athletics Federations). V nedávné době byl také oceněn italským portálem lehké atletiky Podistidoc, jako nejlepší závod roku 2015 v oblasti Kampánie a zvítězil tak nad 400 závody daného regionu.

Tváří neapolského půlmaratonu je toskánská talentovaná atletka Gloria Marconi, která vyhrála dvakrát maraton Roma Ostia, jedenkrát maraton Roma, sedmkrát italský šampionát, třináctkrát závodila za italskou reprezentaci a samozřejmě se zúčastnila obou edic Mostra d'Oltremare Half Marathon, kde se umístila kvůli zdravotním problémům na krásném druhém místě.

Pokud se budete chtít zúčastnit již třetí edice tohoto závodu dne 7.2.2016, můžete se zaregistrovat na oficiálních stránkách závodu www.napolimohm.org. Registrace je možná do 25.1.2016.Trasa závodu vede přes historické centrum města, nejhezčí ulice Neapoli a úseky se běží podél pobřeží s nezapomenutelným výhledem na moře. Teplota v Neapoli se v únoru pohybuje mezi ideálními 5 – 15 stupni Celsia. Celý závod má velmi dobré zázemí a na atlety, jenž se umístí na prvních příčkách vítězů čekají velmi zajímavé ceny.

Ideální čas a ideální místo pro nezapomenutelný závod v jednom z nejkrásnějších měst Itálie.