"Tri Fun Fit je originální projekt plný zábavy ve světě triatlonu. V dnešní době často zapomínáme na to, proč tento sport vlastně děláme. Abychom byli fit a užili si při sportu zábavu!"

IRONTOUR CROSS 2021 - Elba

Publikováno: 08.12.2021 21:21:08
Kategorie: Sportovní destinace , Závody

RÁJ OFF-ROAD TRIATLONU

Tento rok jsem měl možnost se zúčastnit mnoha závodů off-road triatlonů, např. XTerra, Sestri Levante, Sardenga Tries-X, TriWeek di Lavarone.

Ale dnešní článek bych chtěl věnovat naší první sportovní výpravě letošní sezóny -  Iron Tour Cross. Jedná se o sérii 5 závodů, které se konají na překrásném toskánském ostrově Elba. Křišťálově čisté moře, vůně středomořské přírody, neodolatelná zeleň. Prostředí, které doprovází účastníky Iron Tour po celých 5 dní této sportovní události.

Organizace Spartacus Event Triathlon Lecco včele s Renzem Straniera uspořádala nezapomenutelnou edici, kterou jsme si s mou ženou Martinou velmi užili. I když je prosinec - konec sezóny, mám neustále před očima barvy i vůně ostrova a plno emocí.

Jak jsme si řekli již na začátku, závodů bylo pět.

Prvním sportovním setkáním byl olympijský triatlon cross o délce 1000 m plavání, 25 km horské kolo a 8 km běh. Start závodu byl na překrásné pláži Pareti, kde se nacházelo i depo závodu. Počasí bylo perfektní, voda 17/18 stupňů, což na duben není špatné. Trať horského kola byla pestrá, zábavná a velmi technická. Projížděli jsme krásnými místy a i opuštěnými doly, které mají magickou atmosféru. Běh probíhal na kamenité cestě. Zkrátka střídání přírodního parku a skanzenu!

Iron Tour se zúčastnili i mnozí triatlonisté zvučných jmen, jako Eleonora Peroncini, mistryně světa 2019, Riccardo Ridolfi italský šampion 2019, Sandra Mairhofer mistryně Evropy 2021, Federico Spinazzè mistr světa 2021, Filippo Barazzuol, Marta Menditto a Maxim Chanè, francouzský šampion, který ovládl celou tour.

Zbývající čtyři dny nás čekaly čtyři závody o sprintové vzdálenosti 750 m plavání, 15 km horského kola a 5 km běhu. Jedno hezčí místo než druhé! 2. etapa závodu startovala z krásné pláže Lido di Capoliveri. Trasa horského kola byla značně stoupající a část trasy běhu byla situována do neuvěřitelných vojenských tunelů u skalnaté zátoky. Třetí závod se konal u Porto Azzuro, kde nás po celé trase doprovázel vítr, vlny a chladnější teploty, což bylo pro některé sportovce velkou výzvou. Cyklistická trasa byla velmi strmá. Mohli jsme se poprat třeba i s nádhernou řadou skalnatých schodů situovaných v kaktusovém parku. Čtvrtý závod v Lacona byl změněn kvůli počasí jen na dvě disciplíny duatlonu, ale i tak se jednalo o jeden z nejtěžších soubojů.

Poslední a pátá etapa začínala na pláži Naregno. Měli jsme možnost projet až na vrchol Monte Calamita. Krajina těžařské oblasti, červená půda a zelené kouty a květy neodolatelného jara na Elbě.

Iron Tour pro nás byla vysněná sportovní dovolená! Úžasná sezónní rozcvička a ideální místo, kam přivést svou rodinu a přátele, ať už jsou to sportovci nebo vaši fanoušci! Krásná místa, výborná gastronomie, ochota i pohostinnost organizace a místních obyvatel byla jen příjemnou tečkou za naším dobrodružstvím.

Rád bych také zmínil, jak moc je tento ostrov kouzelným místem, kde se mohou zrodit zvláštní a nečekaná přátelství.  Jako to, mezi námi a rodinou Ilarie & Enrica!

Iron Tour je sportovní akcí, kterou si nesmíte nechat ujít! A za nás Tri Fun Fit tuto pětidenní tour doporučujeme všem milovníkům výzev,  terénního triatlonu a neodolatelné přírody!